Szanowni Państwo,
za 15 sekund,
zostaniecie przekierowani na stronę
Klinik Terapii Allenort - www.klinikiallenort.pl,
którego częścią jest również poradnia Psychomedica.

Kliniki Terapii Allenort to sieć wysokospecjalistycznych
poradni o profilu psychiatryczno-psychologicznym
oraz największy i najnowocześniejszy w Polsce prywatny
szpital o profilu psychiatrycznym:
Mazowiecki Szpital i Centrum Diagnostyczne w Warszawie,
przy ul. Myśliborskiej 44.

Zapraszamy do odwiedzenie naszej strony lub kontakt
z infolinią 801 90 90 90.

Aby pozostać na starej stronie poradni wciśnij ESC.

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /inversa/php_inc/popup.html:1) in /inversa/php_inc/cms.php on line 35

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /inversa/php_inc/popup.html:1) in /inversa/php_inc/cms.php on line 35
Badanie EEG Warszawa, EEG w domu - INVERSA
Zapewniamy nową jakość w psychiatrii na każdym etapie leczenia
umów wizytę
801 90 90 90

EEG

ELEKTROENCEFALOGRAFIA (EEG)

O EEG

Badanie EEG polega na rejestracji czynnościowych prądów mózgu człowieka i jest pomocne w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego. Badanie ułatwia różnicowanie schorzeń czynnościowych i organicznych mózgu. Odbywa się w naszej pracowni EEG, gdzie na głowę pacjenta zakłada się specjalne elektrody. Zapis fal mózgowych zapisywany jest w komputerze, a potem analizowany przez lekarza neurologa.

W wielu schorzeniach mózgu badanie pozwala umiejscowić proces chorobowy w określonej okolicy. Szczególnie istotne znaczenie ma badanie EEG u pacjentów z napadami padaczkowymi, w przebiegu zapalenia mózgu, po urazie czaszkowym oraz dla różnicowania innych dolegliwości. Badanie to jest metodą pomocniczą w ocenie stanu pacjentów z guzami mózgu i naczyniopochodnym uszkodzeniem mózgu (po udarach mózgowych), a także dla oceny zaburzeń snu.

Standardowy zapis badania trwa 20-40 minut, może być ono wykonywane w czuwaniu, we śnie po deprywacji lub śnie naturalnym. 
Badanie jest bezbolesne.

Sposób przygotowania do badania

W ciągu 24 godzin poprzedzających badanie nie powinno się przyjmować leków pobudzających lub hamujących ośrodkowy układ nerwowy. Najlepiej, aby pacjent był zdrowy, bez objawów przeziębienia i w okresie 3 dni poprzedzającym badanie nie przyjmował antybiotyków. 

Przed badaniem nie należy pić napojów alkoholowych lub zawierających kofeinę (mocna kawa, Coca-Cola, mocna herbata). Do pracowni EEG należy przyjść po spożyciu lekkiego posiłku, aby nie występowały spadki poziomu cukru we krwi. Wcześniej należy umyć włosy. Nie wolno stosować lakierów, żeli i kremów do układania fryzury. Na badanie w stanie czuwania pacjent powinien przyjść wypoczęty i wyspany.

EEG po deprywacji snu odbywa się po nieprzespanej nocy lub po bardzo wczesnym wybudzeniu ze snu.

Przebieg badania EEG

W czasie badania EEG pacjent wygodnie siedzi na fotelu. Podczas standardowego badania EEG zostanie przeprowadzana fotostymulacja i hiperwentylacja.

Po deprywacji snu pacjent leży wygodnie i zasypia. Zapis prowadzony jest we śnie pacjenta.

Badania wykonywane są przez zespół doświadczonych techników posiadających licencję PTNK, opisy badań EEG dzieci wykonuje dr Iwona Terczyńska posiadająca licencję PTNK, lekarz pediatra, specjalista neurologii dziecięcej. Badania EEG dorosłych opisuje mgr Lidia Wołkow posiadająca licencję PTNK, specjalizująca się w opisach badań EEG dorosłych.   

Znajdź specjalistę
Nasi specjaliści - lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci są do Twojej dyspozycji.

Umów wizytę online!

Miło nam poinformować Państwa, 
że INVERSA rozwija się dla dobra swoich pacjentów. Zostaliśmy Partnerem medycznym Grupy Allenort – jednej z największych operacyjnych firm medycznych w Polsce. 

Więcej
 

Kontakt

Kliniki Terapii ALLENORT – INVERSA

ul. Bukowińska 26B, 02-703 Warszawa
tel. 222 90 80 50
Inversa