Szanowni Państwo,
za 15 sekund,
zostaniecie przekierowani na stronę
Klinik Terapii Allenort - www.klinikiallenort.pl,
którego częścią jest również poradnia Psychomedica.

Kliniki Terapii Allenort to sieć wysokospecjalistycznych
poradni o profilu psychiatryczno-psychologicznym
oraz największy i najnowocześniejszy w Polsce prywatny
szpital o profilu psychiatrycznym:
Mazowiecki Szpital i Centrum Diagnostyczne w Warszawie,
przy ul. Myśliborskiej 44.

Zapraszamy do odwiedzenie naszej strony lub kontakt
z infolinią 801 90 90 90.

Aby pozostać na starej stronie poradni wciśnij ESC.

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /inversa/php_inc/popup.html:1) in /inversa/php_inc/cms.php on line 35

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /inversa/php_inc/popup.html:1) in /inversa/php_inc/cms.php on line 35
Psychoterapia Warszawa - INVERSA
Zapewniamy nową jakość w psychiatrii na każdym etapie leczenia
umów wizytę
801 90 90 90

Psychoterapia

Co to jest psychoterapia?

Psychoterapia to pewnego rodzaju rehabilitacja psychiczna. Tak jak po złamaniu nogi i jej wyleczeniu przez ortopedę udajemy się na rehabilitację do fizjoterapeuty, tak po leczeniu, w trakcie lub niezależnie od leczenia u lekarza psychiatry możemy poddać się psychoterapii.

Zadaniem psychoterapii jest m.in. podniesienie kompetencji emocjonalnych pacjenta, poprawa komunikacji interpersonalnej, samooceny i zdolności samokontroli, nauka radzenia sobie ze stresem czy zwiększenie motywacji do działania.

Zdarza się, że obawiamy się psychoterapii, aby ktoś nie wypytywał nas o intymne szczegóły i nie próbował na siłę nas zmieniać.

Bywa oczywiście, że psychoterapia zahacza o trudne sprawy, ale nikt pacjenta nie przesłuchuje i nie zmusza do zwierzeń! Psychoterapia to rozmowa z terapeutą, podczas której pacjent mówi tylko tyle na ile ma ochotę.

 

Bo każda zmiana jest trudna i może powodować lęk, nawet ta "na lepsze", czasem wydaje się łatwiej tkwić w znanym od lat schemacie depresyjnym, bolesnym, trudnym ale "swojskim" niż uczyć się żyć od nowa, inaczej, a to nowe życie nie przychodzi łatwo i wymaga zaangażowania i przełamywania się na wielu poziomach. Bo choroba zwalnia z pewnych ról - często podświadomie.
Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że psychoterapia będzie sugerować pewne zmiany – taka jest jej rola – a każda zmiana jest trudna nawet ta na lepsze i może powodować lęk, w myśl powiedzenia, że „lepsze znajome piekło, niż nieznajome niebo”.

Czasem bowiem wydaje się nam, że łatwiej tkwić w znanym od lat schemacie depresyjnym, bolesnym, trudnym ale "swojskim" niż uczyć się żyć od nowa, inaczej, a to nowe życie nie przychodzi łatwo i wymaga zaangażowania i przełamywania się w wielu sprawach.

Zastanawiasz się czym jest psychoterapia i pomoc psychologiczna? Obejrzyj i posłuchaj. 

Znajdź specjalistę
Nasi specjaliści - lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci są do Twojej dyspozycji.

Umów wizytę online!
Grupy wsparcia
Zapraszamy na bezpłatne, otwarte, regularnie odbywające się GRUPY WSPARCIA Stowarzyszenia AKTYWNIE PRZECIWKO DEPRESJI:

• dla osób z doświadczeniem depresji, ich rodzin i bliskich - w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 17:00

• dla osób z doświadczeniem choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD), ich rodzin i bliskich - w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17:00

Miło nam poinformować Państwa, 
że INVERSA rozwija się dla dobra swoich pacjentów. Zostaliśmy Partnerem medycznym Grupy Allenort – jednej z największych operacyjnych firm medycznych w Polsce. 

Więcej
 

Kontakt

Kliniki Terapii ALLENORT – INVERSA

ul. Bukowińska 26B, 02-703 Warszawa
tel. 222 90 80 50
Inversa