Szanowni Państwo,
za 15 sekund,
zostaniecie przekierowani na stronę
Klinik Terapii Allenort - www.klinikiallenort.pl,
którego częścią jest również poradnia Psychomedica.

Kliniki Terapii Allenort to sieć wysokospecjalistycznych
poradni o profilu psychiatryczno-psychologicznym
oraz największy i najnowocześniejszy w Polsce prywatny
szpital o profilu psychiatrycznym:
Mazowiecki Szpital i Centrum Diagnostyczne w Warszawie,
przy ul. Myśliborskiej 44.

Zapraszamy do odwiedzenie naszej strony lub kontakt
z infolinią 801 90 90 90.

Aby pozostać na starej stronie poradni wciśnij ESC.

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /inversa/php_inc/popup.html:1) in /inversa/php_inc/cms.php on line 35

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /inversa/php_inc/popup.html:1) in /inversa/php_inc/cms.php on line 35
Diagnostyka psychologiczna - INVERSA
Zapewniamy nową jakość w psychiatrii na każdym etapie leczenia
umów wizytę
801 90 90 90

Diagnostyka psychologiczna

Najogólniej przyjmując, pojęcie diagnozy możemy zdefiniować, jako rozpoznanie jakiegoś stanu rzeczy i jego tendencji rozwojowych. Diagnozę stawiamy w oparciu o objawy, które w szerszym kontekście nie muszą świadczyć o chorobie. Objawy można rozumieć, jako obserwowalny przejaw procesów i właściwości psychicznych człowieka, jego relacji z otoczeniem, a także cech jego kontekstu społecznego, w którym żyje i działa. Aby doszło do rozpoznania stanu rzeczy i jego tendencji rozwojowych, diagnosta przeprowadza badanie diagnostyczne w oparciu o rozmowę, wywiad, obserwację i testy psychologiczne.

Psychologiczna diagnostyka zdrowia psychicznego służy przede wszystkim lepszemu zrozumieniu siebie i swoich zachowań, uświadamia własną specyfikę myślenia i odczuwania, pozwala poznać mocne obszary swojego funkcjonowania i te, które można usprawnić oraz co ważne, pomaga wybrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne, ukierunkowuje, gdzie szukać pomocy ze swoimi trudnościami.

Na diagnostykę psychologiczną może zgłosić się każda osoba, która chce zwiększyć swoją samoświadomość, planuje rozpocząć psychoterapię lub inną formę leczenia, chce określić swoje predyspozycje zawodowe, boryka się trudnościami… Diagnostyka psychologiczna nie jest przeznaczona tylko dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Psychologiczna diagnostyka zdrowia psychicznego jest zadaniem niezwykle ważnym, wymagającym dużych umiejętności. Wiedzą o tym doskonale nasi doświadczeni diagności.

 

 

 

Znajdź specjalistę
Nasi specjaliści - lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci są do Twojej dyspozycji.

Umów wizytę online!

Miło nam poinformować Państwa, 
że INVERSA rozwija się dla dobra swoich pacjentów. Zostaliśmy Partnerem medycznym Grupy Allenort – jednej z największych operacyjnych firm medycznych w Polsce. 

Więcej
 

Kontakt

Kliniki Terapii ALLENORT – INVERSA

ul. Bukowińska 26B, 02-703 Warszawa
tel. 222 90 80 50
Inversa