Zapewniamy nową jakość w psychiatrii na każdym etapie leczenia
umów wizytę
801 90 90 90

Diagnostyka psychologiczna

Najogólniej przyjmując, pojęcie diagnozy możemy zdefiniować, jako rozpoznanie jakiegoś stanu rzeczy i jego tendencji rozwojowych. Diagnozę stawiamy w oparciu o objawy, które w szerszym kontekście nie muszą świadczyć o chorobie. Objawy można rozumieć, jako obserwowalny przejaw procesów i właściwości psychicznych człowieka, jego relacji z otoczeniem, a także cech jego kontekstu społecznego, w którym żyje i działa. Aby doszło do rozpoznania stanu rzeczy i jego tendencji rozwojowych, diagnosta przeprowadza badanie diagnostyczne w oparciu o rozmowę, wywiad, obserwację i testy psychologiczne.

Psychologiczna diagnostyka zdrowia psychicznego służy przede wszystkim lepszemu zrozumieniu siebie i swoich zachowań, uświadamia własną specyfikę myślenia i odczuwania, pozwala poznać mocne obszary swojego funkcjonowania i te, które można usprawnić oraz co ważne, pomaga wybrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne, ukierunkowuje, gdzie szukać pomocy ze swoimi trudnościami.

Na diagnostykę psychologiczną może zgłosić się każda osoba, która chce zwiększyć swoją samoświadomość, planuje rozpocząć psychoterapię lub inną formę leczenia, chce określić swoje predyspozycje zawodowe, boryka się trudnościami… Diagnostyka psychologiczna nie jest przeznaczona tylko dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Psychologiczna diagnostyka zdrowia psychicznego jest zadaniem niezwykle ważnym, wymagającym dużych umiejętności. Wiedzą o tym doskonale nasi doświadczeni diagności.

 

 

 

Znajdź specjalistę
Nasi specjaliści - lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci są do Twojej dyspozycji.

Umów wizytę online!
Grupy wsparcia
Zapraszamy na bezpłatne, otwarte, regularnie odbywające się GRUPY WSPARCIA Stowarzyszenia AKTYWNIE PRZECIWKO DEPRESJI:

• dla osób z doświadczeniem depresji, ich rodzin i bliskich - w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 17:00

• dla osób z doświadczeniem choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD), ich rodzin i bliskich - w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17:00

Miło nam poinformować Państwa, 
że INVERSA rozwija się dla dobra swoich pacjentów. Zostaliśmy Partnerem medycznym Grupy Allenort – jednej z największych operacyjnych firm medycznych w Polsce. 

Więcej
 

Kontakt

Kliniki Terapii ALLENORT – INVERSA

ul. Bukowińska 26B, 02-703 Warszawa
tel. 222 90 80 50
Inversa